You are here

Teams Submitting Applications

To date, the following teams have submitted applications:

10U STARTING STARS DIVISION
1. Ohio Storm Pollard 08
2. Ohio Wolfpack Fogle 09
3. Ohio Lady Lasers Orange 08
4. Ohio Emeralds Musser 08
5. Beverly Bandits DeMarini 09
6. Ohio Blast Fisher 08
7. Ohio Stingrays Dennis 09
8. Ohio Stingrays Mickey 08

12U RISING STARS DIVISION
1.   Valley Extreme Watts 06
2.   Finesse Fastpitch Pasini/Gee 07
3.   Finesse Fastpitch Hoverman 07
4.   Valley Extreme Purnell 07
5.   Indiana Shockwaves Tesnar 06
6.   Ohio Lady Lasers Teal 06
7.   Texas Glory Midwest Beyster 06
8.   Ohio Lady Lasers Silver 06
9.   FAST Wizards Frenzy Elite 06
10. Ohio Hawks Emswiler 07
11. Pittsburgh Lady Roadrunners Blue 06
12. Michigan Warriors Mobley 06
13. Ohio Stingrays Back 07
14. Ohio Stingrays Talbot 06

14U FUTURES DIVISION
1.   Team PA Mercer 05
2.   Outlaws Elite Rapp 04
3.   Pittsburgh Predators Moran 05
4.   Pittsburgh Power Langer 05
5.   Pittsburgh Spirit Westwood 05
6.   Ohio Classics Wolf 05
7.   Indiana Fusion Elite Franks 05
8.   Indiana Gators Craft 05
9.   Finesse Fastpitch Moore 05
10. Ohio Stingrays McDaniel 05

14U PREMIER DIVISION
1. Finesse Fastpitch Kish 04
2. Finesse Fastpitch May 04
3. Lakeshore Storm Sleeman 04
4. Miami Valley Xpress Lawson 04
5. Victory USA Moore 04
6. Team Ohio Red 04
7. Ohio Stingrays Rheaume 04

16U PREMIER DIVISION
1.   Ohio USSSA Pride Elite Select Scarlet 02
2.   Indy Dreams Gold Lewis 03
3.   Intensity Midwest Ganeff 03
4.   Indy Dreams Bell 03
5.   Crush Fastpitch Bazler 03
6.   Hurricanes Fastpitch Niswonger 03
7.   Turnin2 Werth 02
8.   Canonsburg Lady Knights Rothka 03
9.   Bulls Sox Academy CW 02
10. Bulls Sox Academy EG 02
11. Ice Fastpitch Workman 02
12. FAST Wizards Elite Keller 03
13. Intensity Midwest Rothrock 02
14. Gold Coast Hurricanes Magersupp 02
15. Indiana Shockwaves Perry 02
16. Ohio Emeralds Hall 03
17. Pittsburgh Spirit Gold Niglio 02
18. West Virginia Dusters Dillow 03
19. Indiana Shockwaves Chasteen 03
20. Ohio Storm Christopher 03
21. Ohio Wolfpack Imler 02
22. Pittsburgh Passion Wertheimer 03
23. Turnin2 Pizzo 02
24. American Freedom Express Holt 02
25. Ohio Lady Lasers Black 03
26. Thunder Elite Premier Ross 03
27. Ohio Ice Platinum 03
28. Firecrackers PA Griffin 03
29. Vaughn Vikings Showcase 02
30. SunDogs Dubena 03
31. Blackhawks WGN Steffes 03
32. Michigan Batbusters VanderBrink 02
33. Pittsburgh Lady Roadrunners Elite 02
34. Cincy Shock Zill 02
35. Ohio Stingrays Pope 03
36. Ohio Stingrays Thompson 02

18U PREMIER DIVISION
1.   Indiana Fusion Elite Gibson
2.   Bulls Sox Academy KY
3.   Ohio Emeralds Johnston
4.   ROC Elite Orange
5.   Gold Coast Hurricanes Wilkens
6.   East Coast Tsunami Gold
7.   PA Renegades 3n2
8.   Akron Racers Elite
9.   Pittsburgh Spirit Gold
10. 2SP Fastpitch Cardinale
11. Ohio Stingrays Mattix
12. Ohio Stingrays Marcum

Tournament Information: 
Softball Softball